Posledné dve posezónne aktivity tímu Washington Redskins zneli hlavne okolo quarterbacka Kirka Cousinsa a bola to jedna z najväčších chýb tímu, že to ťahalo až tak dlho. Teraz je zase Cousins stredobodom, len trochu inak ako sme na to zvyknutí.

hosté

Redskins už nebavilo ďalej hrať túto hru s Cousinsom a získali na jeho post bývalú jednotku Kansas City Chiefs, Alexa Smitha, s ktorým sa hneď aj dohodli na kontrakte, takže 50 miliónový cap space hneď zredukovali na polovicu, keďže minuli na Smitha dosť veľa peňazí. Samozrejme je tu ešte možnosť, že dajú na Cousinsa tretí krát franchise tag a prinútia ho aby ostal ešte rok v tíme, alebo aby získali zaňho od iného tímu ešte nejakých hráčov. To je však nepravdepodobné, lebo by im neostali žiadne financie na iných hráčov, práve naopak, museli by prepúšťať.

Keby sa predsa len rozhodli pri prepúšťaní, nedopadlo by to najlepšie. Veľa peňazí by nenašporili z hráčov ako Tress Way, Ziggy Hood alebo Preston Smith. Možno by bolo dobré sa zamyslieť nad situáciou dvoch tight endov. Jordan Reed by mohol patriť medzi najlepších v celej lige ale stále sa zraní, možno by bolo dobre keby mu prerobili zmluvu alebo ho vymenili. Vernon Davis  sa so zraneniami až tak netrápi ale má problém s vekom, keďže už nie je najmladší, tak možno prerobia zmluvu aj jemu.

hráči

Predpokladajme, že Cousinsa si nechce nechať Redskins, tak má k dispozícii 25 miliónov dolárov. V tíme sú dvaja dôležití hráči, s ktorými možno predlží tím spoluprácu. Prvý je Zach Brown, ktorý je veľmi dobrý v bránení behu ale coverage nemá rád a linebacker v dnešnej dobe, ktorý nie je dobrý v coverage, nie je top. Nie je už síce najrýchlejší ale má veľa skúseností a dokáže dirigovať ostatných na ihrisku. Ďalší je Trent Murphy, ktorý v roku 2015 a rok predtým bol najlepší pass rusher tímu, ale tento rok bol zranený a nenastúpil ani na jeden zápas. Dať mu šancu ešte raz by sa možno tímu oplatilo.

Keby tímu ostalo okolo 15-20 miliónov dolárov, určite by to mali investovať do obrany, keďže útok je ako tak v poriadku. Celkom dobrá ofenzívna línia, wide recieveri sa neustále zlepšujú, Thomson je presne ten tip runningbacka, ktorého Smith potrebuje. Do obrany určite treba doniesť dobrého linebackera, možno najlepšou investíciou by mohol byť Avery Williamson, keďže je rýchly, mladý a vie plniť viac funkcií na poste linebackera. Jeho cena sa pohybuje okolo 8-10 miliónov dolárov. Naďalej však tam je pozícia safetyho, ktoré treba riešiť. Najlepšia voľba by bola, keby tento problém tím vyriešil na drafte.