Ak sa v súčasnosti pozrieme na tému masáže a relaxačné služby, stále známejšie zostávajú tzv tantrické masáže. Väčšinou si pod nimi predstavíme senzuálne dotyky, ktoré sa venujú celému telu vrátane erotogénnych partií. Cieľom je dosiahnuť efektívne odstránenie všetkých blokov vrátane sexuálneho napätia. Tento typ relaxačnej služby pritom nie je určený len pre mužov, ale takisto pre ženy, či dokonca pre páry.

Áno, vo svojej podstate ide o erotic massage a má erotický charakter, hoci cieľom tu nie je rýchle vyvrcholenie, ale skôr citlivá práca so sexuálnou energiou, pri ktorej sa akoby zastavil čas.

nohy, človek v posteli

Aký je jej význam?

Cieľom je odstránenie blokov a uvoľnenie napätia, vrátane toho sexuálneho. Až potom je človek otvorený k tomu, aby bol obohatený čerstvou životnou energiou. Takisto tu nevravíme len o fyzickom potešení, pretože tantra čerpá znalosti z taoistickej a duchovnej náuky. Výsledkom je spojenie telesného potešenia s tým mentálnym, uvoľnenie nahromadeného napätia a tým „vznikne miesto“ k načerpaniu nových síl a životnej energie, ktorej darcom je v tomto prípade tantra alebo nuru masérka. Záleží od konkrétnej praktiky, ktorú uprednostníte, pričom „classic tantra“ je vhodnejšia pre začiatočníkov a napríklad nuru alebo „body massage“ má intenzívnejší charakter.

žena na masáži

Pre koho je určená?

A ako bolo spomenuté vyššie, vítanými zákazníkmi sú takisto ženy alebo tiež páry. Masér/ka by pritom mala byť vždy opačného pohlavia než ten/tá, čo bude energiu prijímať (v prípade heterosexuálnej orientácie). Techniky, postupy a zážitky, ktoré pár zažije návštevou tantrického salóna, následne môže praktizovať doma, respektíve vo svojom súkromí.

Zhrnutie

Tantra masáž venuje pozornosť celému telu a senzuálne dotyky pracujú takisto s intímnymi partiami. Cieľom nie je rýchle fyzické uvoľnenie, ale uvoľňujúca masáž, ktorá pracuje s ľudskými energetickými centrami a dôležitá je pri nej práca so sexuálnou energiou.