Prišli ste domov z práce, unavení a hladní, a tešíte sa, až si konečne dáte pohov a doprajete si sprchu a potom niečo dobré na jedenie? Odložíte svoje zvršky a ešte pred sprchovaním si odskočíte na toaletu vykonať veľkú potrebu. Spláchnete záchod, ale výkaly sa vyvalia až k okraju misy a odpad prestane odtekať. Tým sa však zmenia vaše priority a namiesto sprchy a dobrej večere budete zápoliť s gumovým zvonom a pretláčať sa s ním, aby ste uvoľnili pretlak v odpadovom potrubí. Lenže ono to nejde a nejde…

most SNP a sídlisko Petržalka Bratislava

Gumový zvon sa vám vyšmykne z ruky – pracujete s gumovým zvonom, držíte rukoväť všetkou silou, a tá sa vám po chvíli, keď ste už poriadne unavení, vyšmykne z ruky, a vy sa rukou zanoríte priamo do záchodovej misy medzi výkalmi. Nie je to nič príjemné a niektorí ľudia sa kvôli tomu budú zbytočne rozčuľovať. Možno že hnevy udrie zvonom o nejaký predmet a ešte doma niečo rozbijú.

toaletný papier

Výkaly postriekajú vaše oblečenie a obkladové dlaždice – pri práci s gumovým zvonom si to vyžaduje cvik a šikovnosť. Veľmi ľahko sa tu totiž môžete dostať do maléru aj tým, že zasiahnete predmety okolo vás. Tlak vody a podtlak dokážu vymrštiť odpadovú tekutinu všetkými smermi, v lepšom prípade na podlahu, v tom horšom priamo vám na tvár, na vlasy alebo na oblečenie. Pokiaľ sa na túto prácu necítite, zverte ju radšej odborníkom.

Zo zápachu sa vám urobí nevoľno – aj keď sa vám práca s čistením odpadu pri toalete po technickej stránke darí, nemusí to uniesť váš žalúdok. Zápach tu býva niekedy taký neznesiteľný, že sa z toho povracáte.

Vaša priateľka zavolá, či môže za vami prísť – v tom „najlepšom“ vám zavolá priateľka, že by vás chcela vidieť a osobne navštíviť. Môžete jej v srande oznámiť, nech si zbalia montérky a dorazia vám pomôcť, alebo zavoláte inštalatérov na krtkovanie v Bratislave, tí si poradia s upchatým záchodom raz dva, as priateľkou potom vyrazíte napríklad do pizzérie.