O každý motocykel sa treba neustále starať. Ak vlastníte svoju osobnú motorku, mali by ste sa jej veľmi venovať. Správne a vhodne udržiavaná motorka vám rozhodne poslúži omnoho viac rokov ako keby ste sa o ňu vôbec nestarali. Svoju motorku by ste mali pravidelne čistiť a zároveň aj opravovať, ak sa na nej niečo pokazí. Svoju motorku musíte aj tankovať. Tankovanie prebieha tiež na benzínových pumpách. Na motorke by ste mali chodiť pekne v jazdnom pruhu za ostatnými autami a nemali by  ste sa predbiehať. Ste tiež účastníkom cestnej premávky, či už jazdíte v meste alebo mimo mesta. Dodržujte to a vyhnete sa zbytočným pokutám a taktiež iným problémom.

motorka

Taktiež by ste sa mali držať dopravného značenia, semaforov a tiež aj dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť. Keď vidím motorkára, každý jeden predbieha a myslí si, že cesta patrí len jemu. Opak je však pravdou. Je tiež takým istým účastníkom cestnej premávky ako hocijaké osobné auto. Jazda na motorke je však omnoho nebezpečnejšia ako jazda na osobnom automobile. Taktiež musíte mať vhodné motorkárske oblečenie a vhodnú obuv. Na hlave vám nesmie chýbať prilba, ktorá vás aspoň trochu ochráni pred ublížením si pri páde či pri šmyku. Cesta musí byť suchá, aby vaša jazda bola bezpečná. Ja mám radšej auto.

motorky v meste

V aute nevadí, keď vonku prší alebo je zlé počasie. Auto má strechu. Navyše auto je vhodnejšie, ak máte deti. Ak nemáte deti, je vám to úplne jedno, aké vozidlo vlastníte. Pri deťoch si však motorku nemôžete dovoliť. Do auta viete vložiť omnoho viac batožiny. Motorka má obmedzené možnosti, práve pre to je vhodná len pre jednu osobu alebo maximálne pre dve osoby. Aj v meste by ste mali dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť, ktorou je päťdesiatka. Mnohí motorkári však v mestách frajeria a ženú sa omnoho rýchlejšie. Mali by ste premýšľať nad svojou bezpečnou jazdou aj po meste aj mimo mesta.