Svadba ešte stále nie je úplný prežitok a mnoho párov sa rozhodne svoj vzťah zlegalizovať. Prípravy si však vyžadujú zosúladenie mnohých aspektov, ktoré majú vplyv na to ako obrad či svadobná hostina dopadne. Začiatok príprav je spojený s výberom termínu konania svadby a miesta či priestorov na svadobnú hostinu, samozrejme, ak chcete mať svadobné oznámenia aj nejakých svadobných hostí. Oznámiť im to a pozvať ich však musíte oficiálne.

Romantika je pre tento deň vhodná

Svadobné oznámenie je forma podania informácií o mieste, čase a forme sobáša a tiež konania svadobnej hostiny. Zaslaním oznámenia dávate svojim blízkym či priateľom najavo záujem na tom, aby vedeli, že sa chystáte urobiť tento krok a že si želáte, aby boli pri tom. Oznámenia sa tlačia na papiere s rozličnými farebnými odtieňmi, môže to byť perleťovo biely papier, krémový, obojstranne lesklý alebo matný či papier, ktorý pripomína štruktúru plátna. Štýl v akom si snúbenci svoje oznámenie predstavujú, je len na ich rozhodnutí a dohode, grafik vyhovie každej požiadavke, či to bude retro oznámenie alebo v romantickom štýle, vintage, moderné, klasické či vtipné, návrh každého vypracuje detailne a po odsúhlasení ho pošle na tlač.

Poradiť sa treba s odborníkmi

Originálne nápady a rozličné ozdoby sa na papier tlačia, nelepia. Rozmer je v tradičnom formáte 14,5x10cm, ale dohoda je stále možná, môžete mať aj menší formát alebo takzvané otváracie oznámenie. Svoje vlastné nápady a predstavy o vizuálnej úprave, type papiera, potlače, texte či druhu písma, sa nebojte prezentovať grafikovi, jeho skúsenosti a skvelé nápady vás môžu milo prekvapiť. Dokážu totiž zákazníkov presvedčiť aj na mnohé, pre nich neprijateľné varianty, napríklad na vytvorenie karikatúry z fotografií snúbencov.

Oznámenie z rúk odborníka tak nebudete mať problém poslať všetkým svojim priateľom, bude vkusnou a peknou spomienkou na najkrajší a jedinečný deň v živote dvoch mladých ľudí.