So zvýšenou vlhkosťou mávajú zväčša ťažkosti najmä staršie domy a stavby, avšak ani novostavby nemusia byť pri objavení sa tohto problému výnimkou. Pokiaľ vo vašej domácnosti tento problém máte, určite viete, že to nie je žiadna sranda a zvýšená vlhkosť, ktorá spôsobuje vlhnutie stien a objavovanie plesní dokáže vytvoriť nejednu vrásku na čele. Najhoršia situácia nastáva najmä počas prechodných období, ako je jar a jeseň, kedy sa počasie prudko mení, často prší a aj vo vonkajšom prostredí je vlhko.

olúpaná stena

S miernym problémom s vlhkosťou dokáže pomôcť hlavne pravidelné vetranie priestorov, ktoré zároveň prečistí i vlhké ovzdušie. Počas zimnej sezóny môže taktiež pomôcť aj vykurovanie, vďaka ktorému sa vlhkosť vysuší. Šikovným pomocníkom, ktorý dokáže s vlhkosťou zatočiť sú i odvlhčovače ovzdušia, ktoré fungujú na princípe zberačov nadbytočnej vody z miestností. Niekedy však nie je ani jedna z vymenovaných rád postačujúca na zbavenie sa tohto problému, našťastie však existuje ešte jedno účinné riešenie.

meranie vlhkosti

Nepríjemnosti s vysokou vlhkosťou by ste nemali brať na ľahkú váhu, pretože vrátane viditeľných prejavov poškodenia na dome, ako sú napríklad poškodené, zatečené a popraskané steny, olúpaná farba či omietka a objavovanie plesní, môže mať vlhkosť nepriaznivý vplyv aj na naše zdravie. Vlhké ovzdušie, v ktorom sa navyše ešte nachádzajú aj plesne, nie je príliš vhodné a môže byť veľmi škodlivé hlavne pre astmatikov a alergikov. K tomu, aby ste sa vlhnúcich stien zbavili raz a navždy môže pomôcť injektáž muriva, ktorá predstavuje účinné a trvalé riešenie. Metóda funguje na princípe injektovania špeciálneho druhu krému priamo do muriva, vďaka čomu sa v ňom vytvorí clona, ktorá bude brániť v ďalšom šírení vlhkosti do priestorov domu. Potešujúcou správou zároveň je i to, že pri tejto metóde nie je nutné vykonávať takmer žiadny zásah do interiéru, pretože sa celý proces injektáže realizuje z vonkajšej časti stavby.