Ste v každodennom zhone, dni vám utekajú a stále ste na roztrhanie? Celé týždne sa nezastavíte až si naraz uvedomíte, že ste sami sebe venovali minimum času? Splnili ste si povinnosti a už vám neostal čas ani energia pre uspokojenie svojich vlastných potrieb? Spomaľte. Z dlhodobého hľadiska týmto životným štýlom netrpí len vaše telo a psychika, ale i vaša sexualita. Nosíme v sebe zakorenené presvedčenie, že musíme byť poslušní a vždy vyhovieť ostatným, či ide o rodinu, známych, nadriadených a podobne. Nechceme nikoho sklamať ani nikomu ublížiť. Ak to však necháme zájsť príliš ďaleko, okolie si na to zvykne a čo je horšie, zvykneme si časom na to i my sami. Často sme tu pre iných a vôbec tu nie sme pre tú najdôležitejšiu osobu – pre seba. Nevieme povedať nie a ak sa niekedy postavíme sami za seba, máme z toho výčitky. Naučili sme samých seba dávať na posledné miesto. Dennodenne na seba (ne)vedome zabúdame. Necháme sa definovať inými. Dovoľujeme ľuďom a situáciám, aby určovali smer nášho života. Cítime sa ako malé deti, ktoré čakajú na vyjadrenie ostatných, čo sa bude diať. Strácame tak samých seba. Nemali by sme však zabúdať na to, že sme dospelí a plne zodpovední za SVOJ život a zdravie.

Stres

Miesto toho sa však nechávame riadiť inými. Okrem toho nás dnešná doba núti byť voči samým sebe neskutočne prísnymi. Nevieme resp. nechceme sa zastaviť, stále potrebujeme ísť vpred, čo má za následok, že ak si dovolíme na chvíľu odpočinúť, máme z toho pocit viny. Ale prečo? Predstavte si, že drvivú väčšinu osôb, pre ktoré doslova visíte na háčiku, vôbec nezaujímajú vaše pocity. Naučili ste ich na to, že vždy priskočíte ak majú problémy, ktoré potrebujú vyriešiť. Ale čo vaše problémy? Zatiaľ čo riešite starosti iných, tie vaše rastú, rovnako tak rýchlo ako vaša psychická nepohoda. Tá sa neskôr prejaví i na fyzickej úrovni vo forme depresie, úzkosti, nespavosti, nízkeho libida, rôznych bolestí a iných vážnejších zdravotných ťažkostí. Napokon ak si sami naložíte na plecia viac ako zvládnete uniesť, nedokážete oddychovať, uvoľniť napätie, nehovoriac o rastúcej frustrácii, ktorá je spojená s nedostatočnou sexuálnou aktivitou. Kvôli stresu môžete mať neskôr problém so vzrušením a tým pádom si neužijete ani samotné sexuálne spojenie s vaším partnerom alebo partnerkou. Ak ste sa v predchádzajúcich slovách našli, možno sa pýtate ako z tohto víru von? V prvom rade, nech to znie akokoľvek bláznivo – buďte sebeckí. Pokúste seba dať na iné ako posledné miesto vo vašom životnom harmonograme. Vyhraďte si čas pre seba.

Oddych a relax, masáž

Doteraz ste sa starali o kohokoľvek iného, ale kto sa staral o vás? Jediný, kto vám môže dať, čo potrebujete ste vy sami. Ak sa cítite odpojení od seba, unavení a bez energie; ak máte pocit, že vás opustila chuť do života a chýba vám intimita, je pre vás tantrická masáž vhodným začiatkom. Tantrická masáž vás privedie to stavu intenzívnej relaxácie a celkového telesného uvoľnenia, ktoré je nesmierne dôležité. Okrem toho sa môžete dostať do meditačného stavu, kedy sa utíši prúd vašich myšlienok, pretože vďaka profesionálnemu prístupu maséra či masérky ostanete v prítomnom okamihu. Tento druh masáže vám môže znovu navrátiť sexuálny apetít, ak sa jej naplno otvoríte. Tantrická masáž je veľmi dôležitá i pre vás osobnostný rozvoj. Primárne pri nej ide o dôvere a o úplnom zverení sa do rúk skúseného maséra, čo môže byť pre mnoho ľudí problémom. Príčinou môže byť na jednej strane ostych a na druhej strane neschopnosť sa uvoľniť a dopriať si bez výčitiek tento druh masáže, či čas venovaný samému sebe vôbec. Urobte prvý krok, postavte sa svojmu strachu, výčitkám, situáciám a neustálej túžbe vyhovieť druhým. Doprajte si tantrickú masáž, ktorá má mnoho benefitov pre vaše telo, psychiku, sexualitu i duševný mier.Ak chcete tantrickú masáž skúsiť prípadne sa na ňu pripraviť, prinášame vám tipy ako si tantrickú masáž dokonale užiť. Nastal čas byť tu konečne pre seba.