Hádam v každom interiéri aj exteriéri sa nájdu miesta, kde by sa ideálne hodilo osvetlenie, ktoré by však venovalo pozornosť práve konkrétnemu objektu alebo časti miestnosti. Nie žiarovka, čo by všeobecne rozsvietila celý priestor, ale skôr podsvietenie, ktoré by sa zameralo na určitú vec, teda na určitú plochu, ktorej by sme tým pádom dopriali kvalitné osvetlenie a viditeľnosť.

V takomto prípade sa v súčasnosti používajú ideálne led pásiky, ktoré sa tešia rastúcej popularite vďaka svojmu praktickému dizajnu, no v nemalej miere kvôli tomu, že emitujú svetlo z led diód. Dostupné je pri nich aj porovnanie svietivosti https://www.ledprodukt.sk/content/42-porovnanie-svietivosti-led-pasikov.

kotúč led pás

Použitie led pásikov môže plniť takisto dekoračný účel. Najmä vtedy, ak ide o tie s farebnými diódami alebo RGB. RGB je skratkou pre diódy vyžarujúce tri farby svetla- červenú, zelenú a modrú. Tieto farebné alternatívy sa skvele hodia na dekoračné zvýraznenie nejakých predmetov alebo výstavných plôch. Napríklad na zviditeľnenie barového pultu v podnikoch alebo na podsvietenie PC skrinky pre jednotlivca,… možnosti sú nekončiace.

Potom sú to však tie, ktorých diódy emitujú klasické (biele) svetlo a aj tieto sa dajú šikovne umiestniť na najrôznejšie miesta, respektíve tam, kde to budete potrebovať.

svetlá, farby

Skrátka tam, kde ich podľa vás najlepšie využijete. Spomeňme aspoň pár známych tipov a nápadov. K tým najznámejším sa hodí napríklad ich umiestnenie pod kuchynský linku, efektívne vám osvetlia pracovný priestor na varenie a prípravu jedál.

Funkčne sa využijú aj na podsvietenie rôznych skriniek, kde prinesú lepšiu viditeľnosť.

Ak máte v interiéri schody, tak aj tie sa dajú totožnou metódou spoľahlivo nasvietiť, čo oceníte hlavne pri nočnej ceste na toaletu.

Presuňme sa do kuchyne, kde takýmito svietiacimi pásikmi môžete zvýrazniť napríklad zrkadlá alebo spodok vane.