Pri výbere osvetlenia, ako aj pri informovaní sa na túto tému je pravdepodobné, že dnes sa na 99% stretneme s pojmom LED. LED je skratkou pre Light-Emitting-Diode, doslovne svetlo vyžarujúcu diódu, ktorá je dnes súčasťou hádam každého produktu. Nielen tých, konkrétne určených k osvetleniu miestností či exteriéru, ale diódy LED slúžia napríklad aj k podsvieteniu obrazovky plazmových TV. No ak sa máme baviť o osvetlení, zamerajme sa na svetelné produkty disponujúce touto technológiou, kedy je svetlo pochopiteľne oveľa silnejšie a dostatočne jasné k rozsvieteniu väčšieho priestoru bielym svetlom.

led trubice

Prečo sa práve táto technológia žiarenia stala takou populárnou?
Dôvodov je naozaj veľa a pýtajú si podrobnejší rozpis i charakteristiku.
Najznámejšou vlastnosťou a dôvodom je predovšetkým jej úsporný a ekologický charakter s vysokou životnosťou a nízkou spotrebou elektrickej energie. Pravidelným využívaním tejto formy osvetlenia vravíme o úspore 80 -90 %. Takéto úsporné využitie sa preukáže aj na nižších poplatkoch, návratnosť peňazí sa vráti do 6 mesiacov, pričom produkt LED vydrží odhadom ďalších 27 rokov.

trubice led

Svetelné produkty disponujúce LED, to je však veľmi obšírny pojem, nakoľko touto diódou sa dnes pýši takmer každý produkt, kvalitným a úsporným štýlom môžete osvetliť Váš interiér aj exteriér. Zamerajme sa tak na novodobú klasiku, tkzv. A-tvar, čiže podobu žiaroviek, kvapky, sviečky, reflektorov alebo často žiadané led trubice, dokonalý prostriedok ku kvalitnému osvetleniu praktickým spôsobom.
LED žiarovka sa rozsvieti ihneď, úplné rozžiarenie nastane spravidla do 0,2 sekúnd. Po celý čas budete svedkami jasného svetla bez najmenších výpadkov, samotná dióda zodpovedná za svetlo pritom funguje ekologickým patentom, k svojmu žiareniu si pýta oveľa menej elektrickej energie, ako si pýtal jej halogénový predchodca.