LED pásik v modernom prevedení

LED pásik patri istotne k dekoratívnemu osvetleniu, ktoré sa využíva v domácnosti, vo firmách alebo v obchodných domoch. Toto osvetlenie plní hlavne dizajnovú funkciu. Čo sa týka montáže a samotnej inštalácie využiť sa dá na niekoľko druhov. Pásiky môžete ich použiť spolu s plastovou lištou, kde vnútro lišty budú tvoriť práve tieto LED pásiky. Ďalšou možnosťou, tou ľahšou a praktickejšiu je, že pásik jednoducho prilepíte práve tam kam to potrebujete.

LED

Lišta sa používa práve, preto, že nie všade je možné pásik prilepiť. Niektoré miesta nie sú dostupné alebo nie sú vhodne pre takéto lepenie. Samozrejme LED pásik bez lišty vyzerá jednoduchšie a miestami aj elegantnejšie či krajšie. Ale je to už na zváženie či takúto pomocnú listu potrebovať budete a, či bude v danom prostredí vyzerať vkusne. Zalepiť takýto pásik dokáže aj laik. Pásiky sa dajú lepiť z oboch strán, čiže máte možnosť voľby. Toľko k samotnej inštalácii jej realizácia, ako už bolo spomenuté nie je vôbec komplikovaná. LED pásiky sa “uplatňujú” asi najviac v domácnosti, ako už bolo aj spomínané. Poslednú dobu sa stali veľmi obľúbená a používané. Ľudia ich využívajú prakticky v hociktorej z miestnosti domu. Ideálna je kuchyňa či obývacia miestnosť. V kuchyni sa zvyknú tieto pásiky umiestňovať pod alebo nad kuchynskou linkou či okolo pultu samozrejme ak sa nejaký v kuchyni nachádza. V obývačke sú to miesta ako strop, pozdĺž obývacej steny, okolo alebo nad TV či umiestnenie nad gaučom. Zaujímavým, ale zato špecifickým miestom je aj kúpeľňa. Špecifickom práve, preto, že tu musia byť použité len tie pásiky, ktoré disponujú s príslušnou ochranou krytia označenú aj ako IP.

LED

IP sa používa aj s príslušnými číslicami, ktoré danej ochrane prináležia. Takéto čísla sú stále dve. Prvé číslo nám udáva ochranu voči prachu a cudzím predmetom. A to druhé označuje ochranu voči vode. Najväčšia možná hodnota je pritom IP 69. Kedy je chránené všetko na maximum. V kúpeľni sa môže pásik použil napríklad okolo vane či nainštalovať ho pozdĺž stropu alebo steny. Každý pásik môže byt navrhnutý a zostrojený v rozdielnych farebných variantoch. Dokonca aj odtiene sa môžu líšiť. Ak ste sa pre množstvo farieb nevedeli rozhodnúť, ktorá bude pre vaše prostredie tá práve potom vám odporúčam siahnuť po pásiku s RGB funkciou. Tato funkcia používateľovi to, že môže ľubovoľne meniť a nastavovať rôzne farby. Pásiky môže ovládať napríklad ručne na samotnom “tele” pásiku. Nachádza sa tam zapínanie a vypínanie alebo tiež v prípade RGB modelu aj nastavenie konkrétnej farby. Oveľa efektívnejšie je, ale ovládanie pomocou mobilu či bezdrôtového ovládača, ktoré umožňuje tie najnovšie modely.